Fællesbyg

Introworkshop for interesserede - sådan kommer du med i Fællesbyg

Made by
almenr tag
Almenr

+5

Sunday, October 4, 2020

Generationshuset søger store og små legekammerater til et næsten færdigbygget boligfællesskab (ejer) ved vandet i Køge.

Vi skal snart flytte ind, men du kan stadig nå at være med. Kom og mød nogle af de eksisterende medlemmer af det farverige boligfællesskab Fællesbyg og hør hvordan deres rejse har været, og hvordan du kan blive en del af hele molevitten med 4 fælles tagetager, fællesværksted, fælleshus, fælles gæsterværelser og meget mere.

Introworkshoppen er for alle Fællesbyg-interesserede, som overvejer at blive en del af generationshuset i Køge - ved stranden og tæt ved alt det andet.

Du skal være medlem af Almenr for at deltage. Eventet er gratis.

Vi ses snart :)


Kærlig hilsen

Camilla fra Almenr og alle de glade Fællesbyggere

––––––––––

Almenr er en medlemsorganisation der hjælper ildsjæle med at realisere bofællesskaber i hele landet, læs meget mere om Almenr på Almenr.dk

Attendees

11 households, 11 in all

Ina

Mette

Bodil Marie

Jonas

+7