Gammalstorp

Fællesmøde #1, Andelshavere, Gammalstorp

Made by

+36

Wednesday, February 28, 2024
Online

Vi indbyder til månedlige fællesmøder!

Vi står på dørtrinnet til en virkelig spændende tid, hvor mange "gryder" er i gang, og vi tænker, at vi alle sammen vil få stor glæde af at stikke hovederne sammen, dele vores begejstring, og holde os opdateret på, hvad der sker i de forskellige arbejdsgrupper!

Vi ved, at interiørgruppen er ved at indrette, Ladegruppen tegner, naturplejegruppen har initiativer, osv. osv. - med andre ord, der er mange ting i sving og i gang - og vi vil gerne dele det hele med hinanden, så alle føler sig informeret & har nem mulighed for at engagere sig i fællesskabet.

Vi indbyder jer derfor alle sammen til at være med til et online møde hver måned, hvor vi hører fra alle arbejdsgrupper og fra Almenr - og hvor der også vil være mulighed for at stille spørgsmål og vende nye initiativer, idéer eller andre ting med hinanden.

Efter hvert møde vil vi samle informationerne sammen og sende et fyldigt referat ud, så man har mulighed for at følge med, hvis man skulle blive forhindret til et af møderne. Vi har det første månedsmøde onsdag d. 28. februar kl. 17.00 til 18.30, hvor bl.a. Anton, vores nye fællesskabsvært, og Per Feldthaus vil være tilstede.

NB. De næste møder er onsdag 28. marts og onsdag d. 24. april. - Sidste onsdag i måneden, samme tidspunkt hver gang.
Information kommer løbende, men start med at sætte datoerne i din kalender.


Vi glæder os!

Attendees

33 households, 42 in all

Irina

Stine +1

Kristian +3

Milos

+29

The people behind