
Blåholmens landsbyplan bliver til
May 28
Get updates, communicate, download files and more
14:02 06/05
Søndag den 10. maj holder vi den første workshop i Designfællesskabet, og vi glæder os helt vildt til at samle gruppen omkring de første idéer og samtaler. Hvis du går og overvejer om Blåholmen kunne være noget for dig, så kig forbi fællesspisningen i morgen, den 7. maj i Spinderihallerne 🍝 Vi har stadigvæk plads til flere i fællesskabet.
Nu sker det endelig. På søndag den 10. maj samles vi til den allerførste workshop i Blåholmens Designfællesskab, og vi glæder os virkelig til at komme i gang med den fælles proces omkring vores kommende landsby.
Workshoppen handler både om at lære hinanden bedre at kende og om at tage de første konkrete skridt i samskabelsen af Blåholmen. Sammen med Vandkunsten skal vi arbejde med landsbyplanen, fællesskabets værdier og de designprincipper, der skal danne grundlag for stedet.
👉 Læs mere om workshoppen her: Blåholmen designworkshop #1
Fællesspisning i Spinderihallerne den 7. maj
Hvis du stadig er nysgerrig på Blåholmen og overvejer om der er en plads til dig, så kom med til fællesspisning i morgen den 7. maj i Spinderihallerne og mød os 🙌

Keep reading

May 28

Betina Steinbock
•May 19

Betina Steinbock
•April 24
Betina Steinbock
•March 4

February 9
Betina Steinbock
•December 4